Stabilizowane rośliny


Rośliny stabilizowane, czyli „zatrzymane w czasie”. Procesowi konserwującemu poddaje się żywe rośliny w momencie najpiękniejszego kwitnienia, zastępując ich naturalne soki specjalnym roztworem na bazie gliceryny. Dzięki temu pozostają na długie lata elastyczne i trwałe, zachowują świeży wygląd i naturalny kolor.

Hortensja stabilizowana bielona Hortensja stabilizowana bielona
Producent: Secca
Cena:

89,00 zł

zobacz więcej
Hortensja stabilizowana różowa Hortensja stabilizowana różowa
Producent: Secca
Cena:

89,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ruskus suszony bielony - outlet Ruskus suszony bielony - outlet
Producent: Secca
Cena:

18,00 zł

szt.
zobacz więcej
Suszony ruskus bielony 5 gałązek Suszony ruskus bielony 5 gałązek
Producent: Secca
Cena:

39,00 zł

Pęczek
zobacz więcej
Suszony ruskus złoty 5 gałązek Suszony ruskus złoty 5 gałązek
Producent: Secca
Cena:

44,00 zł

Pęczek
zobacz więcej

Rośliny stabilizowane - co to znaczy?

Rośliny stabilizowane często określane jako "wieczne kwiaty" lub "wieczne rośliny". Skąd ta nazwa? Rośliny stabilizowane, czyli rośliny w glicerynie, bo to właśnie roztwór tej substancji jest podawany roślinom i zastępuje ich naturalne soki. Sprawia to, że kwiaty stają się niezwykle trwałe, łodygi elastyczne (co sprzyja tworzeniu naturalnych dekoracji, obrazów z roślin stabilizowanych, wianków, stroików świątecznych), a kolor pozostaje intensywny. Rośliny stabilizowane nie kruszą się w przeciwieństwie do niektórych gatunków kwiatów suszonych.

Gatunki roślin stabilizowanych

Stabilizacja rośliny to zdecydowanie dłuższy i bardziej złożony proces niż tradycyjne suszenie kwiatów metodą zielarską, dlatego najczęściej wykorzystuje się tę metodę przy konkretnych gatunkach roślin. Do najpopularniejszych należą liście stabilizowanego eukaliptusa, stabilizowany ruskus, stabilizowane liście oliwne. Co raz częściej możemy spotkać również stabilizowaną hortensję i stabilizowaną gipsówkę kolorową.

Rośliny suszone i stabilizowane - różnice

Warto podkreślić, że zarówno rośliny suszone jak i rośliny stabilizowane będą latami zdobić naszą przestrzeń i obie metody są w 100% naturalne. Nie wymagają podlewania, ani dodatkowej specjalnej troski. Na pierwszy rzut oka rośliny wyglądają tak samo jednak gliceryna zastępująca naturalne soki roślin stabilizowanych uelastycznia ich łodygi i sprawia, że kwiaty kruszą się mniej. Dobrym przykładem jest kolorowa gipsówka stabilizowana i gipsówka suszona. Z uwagi na małe, suszone kwiaty i sztywne łodygi ususzona gipsówka niespecjalnie nadaje się do tworzenia wianków na głowę, za to jej stabilizowany odpowiednik z racji elastyczności będzie do tego doskonały. Zarówno jedne jak i drugie rośliny nadadzą się do tworzenia bukietów kwiatów, kompozycji na stół, obrazów ze stabilizowanych roślin i stroików. Stabilizowane rośliny nadają się również do dekoracji tortów, nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia jak rośliny żywe.

Rośliny stabilizowane - gdzie kupić?

W sklepie z suszonymi kwiatami Secca znajdziecie szeroką ofertę roślin stabilizowanych takich jak bukiet gipsówki stabilizowanej, liście eukaliptusa stabilizowanego w kilku odmianach, gałązki bielonego ruskusu stabilizowanego. Co raz chętniej sięgamy po kwiaty stabilizowane, więc oferta Secca z pewnością rozszerzy się o kolejne gatunki wiecznych kwiatów.

Rośliny stabilizowane hurtownia

W hurtowni suszonych kwiatów Secca znajdziesz duże ilości roślin stabilizowanych na każdą okazję. Jeśli posiadasz pracownie florystycznątworzysz rękodzieło, prowadzisz warsztaty rękodzieła, sklep cukierniczy i poszukujesz dostawcy, bukietów stabilizowanych roślin wysokiej jakości - jesteśmy tu dla Ciebie.  Dodatkowo posiadamy system rabatowy dla klientów B2B. Zamówienia wysyłamy na terenie całej Unii Europejskiej. Więcej informacji znajdziesz w naszym sklepie z suszonymi kwiatami dla firm Secca B2B

 
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl