Filtry
Cena
  • od
    do

Suszone kwiaty Brunia


Brunia, znana również jako brunia albiflora lub szara brunia, to roślina pochodząca z południowej Afryki. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są małe, szare kulki umieszczone na cienkich gałązkach. Kuleczki są owocostany bruni, które nadają się do suszenia.

Brunia

Brunia jest krzewem z rodziny Bruniaceae, czyli roślin wrzosopodobnych. Roślina obejmuje 81 gatunków występujących dziko w południowej Afryce. Brunia rośnie w formacji fynbos, czyli występuje pomiędzy południowoafrykańskimi górskimi stokami i nizinami nadmorskimi jest odpowiednikiem śródziemnomorskiej makii. W Polsce wykorzystujemy suszoną brunie przede wszystkim we florystyce i rękodziele.

Jak wygląda brunia?

Krzewy brunii wyrastają do 3m wysokości. Małe, skręcone liście pokrywają rozgałęzione pędy. Kwiaty na szczytach łodyg tworzą charakterystyczne skupiska o srebrzystym kolorze od 1 do 15mm.  W takiej formie brunia jest ścinana i przeznaczona na suszenie. Po przekwitnięciu pojawiają się owoce w formie pękających lub niepękających torebek otoczonych kielichem

Brunia - występowanie i uprawa

Brunia zastosowanie

Suszona brunia w Secca

W ofercie Secca znajdziecie suszoną brunię w pęczka po 5 pędów o długości ok. 35-40cm. o wadze 50g. Dostępny jest naturalny szaro-srebrny odcień brunii oraz wersja bielona idealna do wianków i bukietów ślubnych.

 

 
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl