Filtry
Cena
  • od
    do

Suszone kwiaty Hortensja


Hortensja, czyli królowa ogrodów jest ceniona we florystyce za walory estetyczne. Duże, półkoliste kwiatostany przybierające różne barwy zdobią rabaty w wielu ogrodach. Prosto z nich możemy zaprosić suszoną hortensję do naszych wnętrz, gdzie miesiącami będzie piękną, naturalną dekoracją. 

Hortensja stabilizowana bielona Hortensja stabilizowana bielona
Producent: Secca
Cena:

89,00 zł

zobacz więcej
Hortensja stabilizowana różowa Hortensja stabilizowana różowa
Producent: Secca
Cena:

89,00 zł

zobacz więcej

Hortensja

Hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla) jest jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych zaraz obok róży. Hortensja jest krzewem z rodziny hortensjowatych, który prawie nie występuje dziko rosnąco. Ten azjatycki kwiat uprawiany jest w ogrodach na całym świecie, ceniony jest za duże, barwne kwiatostany zdobiące rabaty do późnej jesieni. Suszona hortensja jest świetnym materiałem do suszonych bukietów kwiatów, rękodzieła i dekorowania tortów artystycznych.

Jak wygląda hortensja?

Krzewy hortensji osiągają do 1,5m wysokości. Jej liście o ciemnozielonej barwie i owalnym kształcie są gęsto rozłożone na łodydze. Najbardziej efektowna część, czyli kwiaty hortensji ogrodowej są zebrane w bardzo ozdobne, wypukłe i gęste baldachogrona. W należności od odmiany mają kształt kulisty lub stożkowaty. Kwiaty nawet po zaschnięciu rewelacyjnie zdobią rabaty. Najczęściej spotykamy hortensję w kolorze biały, różowym i niebieskim. Co ciekawe sami możemy wpłynąć na kolor hortensji, wpływając na ph gleby. Kwiaty niebieskie, fioletowe uzyskamy na glebie kwaśnej, a różowe na zasadowej. Nie dotyczy to wszystkich odmian.

Hortensja - występowanie i uprawa

Hortensja ogrodowa pochodzi z Azji wschodniej i południowej, a dokładniej z rejonu Chin, Japonii, Korei. Praktycznie już nie występuje w środowisku naturalnym. Hortensja rozprzestrzeniła się na całym świecie jako roślina ozdobna, którą najczęściej spotykamy w ogrodach. Krzewy mają dość wysokie wymagania w uprawie i nie należą do najprostszych w utrzymaniu. Najlepiej hortensja rośnie w glebach żyznych, próchniczych. Z łaciny - Hydrangea - nazwa hortensja oznacza wodny krzak, co odnosi się do dużego zapotrzebowania na wodę do prawidłowego wzrostu. Hortensja najlepiej czuje się w półcieniu, lecz najobficiej kwitnie na nasłonecznionym stanowisku. Krzewy hortensji możemy przycinać, aby uzyskać pożądany kształt. Roślina nie jest mrozoodporna.

Hortensja zastosowanie

Hortensję spotkamy przede wszystkim w ogrodach w roli rośliny ozdobnej. Pięknie wygląda posadzona w grupach po kilka sadzonej, które po rozrośnięciu tworzą bujnych dywan kulistych kwiatów. Krzewy hortensji są dominujące w krajobrazie, więc rzadko występują z innymi roślinami. Mogą spełniać rolę żywopłotu. 

Nie tylko miłośnicy ogrodów upodobali sobie hortensję - jej kwiaty chętnie wykorzystują floryści w kompozycjach i bukietach. Wyjątkowo często wybierana jest do ślubnych aranżacji, które wyglądają zachwycająco. Jej rozmiary sprawiają, że jest dominującą dekoracją, pozostałe rośliny są tylko dodatkiem. Aby móc cieszyć się hortensją jak najdłużej poddawana jest procesom stabilizacji lub suszenia. Stabilizowaną hortensję możemy wykorzystać w suszonych bukietach kwiatów, dekoracjach na tort lub suszonych kwiatach w ramce. Suszoną hortensję możecie spotkać w zestawach kwiatów prasowanych.

Dlaczego warto wybrać stabilizowaną hortensję z Secca?

  • Najwyższa jakość - poszukujemy dla Was suszek od sprawdzonych dostawców, aby zapewnić najwyższą jakość produktów 
  • Uniwersalność - okazałe kwiatostany doskonale komponuje się z innymi suszonymi roślinami, tworząc wyjątkowe kompozycje dekoracyjne.
  • Naturalne piękno - kolorowa hortensja wprowadzi do każdego wnętrza odrobinę natury i uroku

W ofercie Secca znajdziecie stabilizowaną hortensje z europejskich upraw w kolorze: niebieskim, białym i różowym. Kwiaty są sprzedawane pojedynczo, długość 25-35cm. Jeśli posiadasz działalność pamiętaj, że możesz skorzystać z hurtowni suszonych kwiatów Secca B2B, gdzie znajdziesz specjalny cennik dla firm oraz system rabatowy.

 
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl