Filtry
Cena
  • od
    do

Stabilizowana gipsówka


Stabilizowana gipsówka, znana także jako łyszczec jest idealną rośliną do tworzenia suszonych bukietów do wazonu oraz rękodzieła. Roślina po procesie stabilizacji zachowuje kolor, jej łodygi stają się niezwykle elastyczne co ułatwia pracę przy tworzeniu dekoracji.

Gipsówka stabilizowana

Gipsówka stabilizowana, czyli kwiaty zatrzymane w czasie przez stabilizacji jest świetnym materiałem do tworzenia bukietów suszonych kwiatów, wianków na głowę (szczególnie komunijnych i ślubnych), aranżacji ślubnych, zaproszeń, kartek okolicznościowych. Kwiaty są niezwykle trwałe, nie osypują się dzięki czemu bez obaw możemy wykorzystać ja w tworzeniu rękodzieła. Więcej na temat gipsówki znajdziecie w naszym przewodniku suszonych kwiatów: Stabilizowana gipsówka: Przewodnik po roślinie dekoracyjnej o niezwykłym uroku.

Różnica między gipsówka suszoną, a stabilizowaną

Gipsówkę możemy suszyć klasyczna metodą zielarską, czyli zawieszając ją kwiatostanem do dołu na ok. 10 dni w ciepłym, przewiewnym, zacienionym pomieszczeniu W przypadku metody zielarskiej łodygi gipsówki są sztywne, kwiaty osypują się, łatwo złamać roślinę. Najlepiej wykorzystać ją do bukietów suszonych kwiatów, ponieważ przy tworzeniu rękodzieła z suszoną gipsówką jest duże prawdopodobieństwo, że roślina się złamie. Gipsówkę możemy także poddać procesowi stabilizacji - naturalne soki rośliny zastąpione są roztworem na bazie gliceryny, łodygi kwiatów umieszcza się w pojemniku z wcześniej przygotowanym roztworem na ok. 14 dni. Gipsówka stabilizowana zachowuje intensywny kolor. Dodatkowo jej łodygi stają się elastyczne, z łatwością możemy przygotować wianki, stroiki oraz inne ozdobny bez większego ryzyka o złamanie. 

 
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl