Suszony Phalaris (Kanar)


Phalaris, czyli mozga kanaryjska lub kanar to trawa ozdobna powszechnie występująca w Europie. Jest idealnym dodatkiem do suchych bukietów, a mnogość kolorów pozwala wykorzystać trawę ozdobną w dowolnej aranżacji okolicznościowej. Kanar w naszej ofercie pochodzi z polskiej uprawy.

Phalaris

Mozga kanaryjska (Phalaris canariensis), znana również jako kanaryjska trawa jęczmienna, to roślina jednoroczna, zielna z rodziny wiechlinowatych. Łatwość uprawy sprawiła, że kanar rozprzestrzeniała się z łatwością na całym świecie. Zastosowanie znajduje przede wszystkim w rolnictwie. W Polsce jest jedną z najpopularniejszych suszonych traw ozdobnych do suchych bukietach i rękodziele.

Jak wygląda mozga kanaryjska? 

Mozga kanaryjska charakteryzuje się prostym, wzniesionym pędem, osiągającym zazwyczaj od 60 do 120 cm wysokości. Liście są długie, wąskie, zwykle o jasnozielonym kolorze. Kwiaty są zebrane w kłosy, które zawierają nasiona. Jednym z charakterystycznych elementów tej trawy są jej kłosy, które mogą przybierać różne odcienie kolorystyczne, od zielonego przez żółty do złocistego. Te różnice kolorystyczne nadają jej pewnego rodzaju ozdobny charakter. Phalaris świetnie nadaje się do suszenia.

Mozga kanaryjska występowanie i uprawa

Mozga kanaryjska pochodzi z obszarów basenu Morza Śródziemnego i Azji Mniejszej. Jednak ze względu na uprawę na szeroką skalę, obecnie można ją znaleźć w różnych regionach o łagodnym klimacie. Phalaris najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, ale toleruje również półcień. Uprawa wymaga dobrze przepuszczalnej gleby o umiarkowanej żyzności. Jest bardziej odporna na suszę niż niektóre inne rośliny z rodziny traw. Nalezy do roślin odpornych na szkodniki.

Mozga kanaryjska zastosowanie

Suszony pahalaris znajduje zastosowanie przede wszystkim jako roślina pastewna dla zwierząt hodowlanych. Nasiona mozgi kanaryjskiej są powszechnie stosowane jako składnik karmy dla ptaków, zwłaszcza dla kanarków. Zawierają składniki odżywcze i są cenione za wspieranie zdrowego rozwoju ptaków hodowlanych. W niektórych obszarach mozga kanaryjska jest również uznawana za roślinę miododajną, przyciągającą pszczoły i inne owady zapylające. Kanar jako trawa ozdobna jest świetnym materiałem do suchych bukietów i rękodzieła. Często możemy spotkać go w palmach wielkanocnych i wieńcach dożynkowych. Dostępność szerokiej palety kolorystycznej i jest trwałość sprawia, że jest alternatywą dla innej trawy ozdobnej - dmuszka jajowatego lub lnu. 

Z jakimi suszonymi roślinami komponować phalaris?

Mozga należy do suszonych traw ozdobnych o niezwykle szerokim zastosowaniu. Jej uniwersalny wygląd sprawia, że doskonale komponuje się z wieloma gatunkami suszonych kwiatów. Z czym najchętniej ją zestawiamy? W zależności od okoliczności wybrany przez nas odcień phalarisu będzie pięknie prezentować się w towarzystwie suszonego zboża jak, pszenica, pszenżyto. Suszony kanar urozmaici też bukietu z zielonych liście eukaliptusa, a suszonym kwiatostanom takim jak suchlin i kocanka doda sielskiego klimatu. Pamiętaj, że wymienione suszki są tylko sugestią, nie bój się eksperymentować i łączyć najróżniejszych gatunków suszonych, a nawet żywych roślin.

Dlaczego warto wybrać suszony phalaris z Secca?

  • Jakość - nasze suszone trawy pochodzą z polskich upraw, co zapewnia im autentyczność i najwyższą jakość.
  • Uniwersalność - suszone trawy doskonale komponuje się z innymi suszonymi roślinami, tworząc niepowtarzalne kompozycje dekoracyjne.
  • Naturalne piękno - suszone trawy wprowadzają do każdego wnętrza odrobinę natury i uroku oraz będą świetnym naturalnym materiałem do tworzenia rękodzieła jak wianki, stroiki

Suszony phalaris w naszej ofercie znajdziecie w bukietach 80g co daje nam 80-100 gałązek w pęczku, długość 50-60 cm. Prócz klasycznego naturalnego kanara i bielonego mamy także różne odcienie różu, fioletu, niebieskiego, zielenie i nie tylko. Bukiety mozgi kanaryjskiej pochodzą z polskiej uprawy. Jeśli posiadasz działalność pamiętaj, że możesz skorzystać z hurtowni suszonych kwiatów Secca B2B, gdzie znajdziesz specjalny cennik dla firm oraz system rabatowy.

 
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl