Filtry
Cena
  • od
    do

Prasowane kwiaty


Prasowane kwiaty, czyli rośliny suszone na płasko podbijają ostatnio świat rękodzieła! Suszone kwiaty prasowane wykorzystywane są do tworzenia obrazów botanicznych, biżuterii z żywicy, kartek okolicznościowych i nie tylko. Cukiernicy co raz częściej sięgają po suszone kwiaty na płasko tworząc na tortach tzw. kwiatową łąkę.

Kwiaty prasowane

Prócz standardowych bukietów suszonych kwiatów w Secca znajdziecie także kwiaty suszone na płasko - istny rarytas dla miłośników rękodzieła i natury. Prasowane kwiaty idealnie nadają się do tworzenia rękodzieła, naturalnych dekoracji wykorzystujących technikę decoupage, biżuterii i innych drobnych dzieł sztuki idealnych na prezent lub dla własnego użytku. Kwiaty zasuszone w odpowiedni sposób zachowują kolor i przekrój, pozwalają poczuć wiosnę o każdej porze roku. Kwiaty suszone na płasko można przygotować samodzielnie lub skorzystać z gotowych zestawów kwiatów prasowanych z polskich łąk i ogrodów.

Jak zrobić prasowane kwiaty?

Do przygotowania kwiatów prasowanych wystarczą dwie kartki między którymi należy umieścić roślinę (najlepiej bez liści), a następnie dociążyć ją np. książką. Ta metoda jak najbardziej jest prawidłowa, należy jednak pamiętać o regularnym zaglądaniu do kwiatów i ewentualnej wymianie kartek, aby nie pojawiła się na nich pleśń. Dużo prostsze będzie skorzystanie z specjalnych prasek do suszenia kwiatów - składają się z dziesięciu tekturowych przedziałek między którymi układamy rośliny (zalecamy umieszczenie ręcznika papierowego na tekturce), a następnie dokręcamy za pomocą śrub drewniane nakładki od góry i dołu, które dociskają kwiaty. Cyrkulacja powietrza uchroni rośliny przez ewentualnym gniciem. Są bardzo proste w użyciu, a dzięki kwiatowym grawerom prezentują się przepięknie!

Zestawy kwiatów prasowanych

Wbrew pozorom przygotowanie kwiatów prasowanych wcale nie zależy do najprostszych. Trzeba posiadać wiedzę w jaki sposób przygotować kwiatostany, szczególnie te duże, aby po wysuszeniu miał idealny przekrój, fatycznie był płaski i miał zachowaną barwę. Dodatkowo jest to dość czasochłonny proces i nie każda roślina nadaje się do suszenia tą metodą. Z pomocą przychodzą gotowe zestawy kwiatów prasowanych skomponowane z różnych gatunków kwiatów ogrodowych. Zapewniamy, że ta kwiatowa łąka na kartce zainspiruje Cię to tworzenia fantastycznych prac i uwierz nam możliwości ich wykorzystania jest mnóstwo.

Jak wykorzystać kwiaty prasowane?

Niezliczone są możliwości wykorzystania kwiatów suszonych na płasko, a jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia! Do najpopularniejszego rękodzieła z ich wykorzystaniem należą ramki botaniczne, czyli obrazy utworzone z prasowanych kwiatów. Rośliny starannie ułożone za szkłem są piękną naturalną dekoracją wnętrz. Wśród panien młodych panuje trend, aby swój bukiet ślubny zasuszyć na płasko, a następnie ułożyć z niego obraz, który będzie pięknym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia. Zajmują się tym rękodzielnicy wyspecjalizowani w tej dziedzinie. Prasowane kwiaty w żywicy? Czemy nie! Przy użyciu tego surowca i roślin powstaje mnóstwo możliwości tworzeni rękodzieła np. biżuterii z suszonymi kwiatami, naczyń, podstawek, zakładek do książek, a także obrazów. Jeśli chcemy zaskoczyć bliską osobę lub zrobić dla niej własnoręcznie drobny upominek przygotuj kartkę okolicznościową, udekoruj ją prasowanymi kwiatami i wypełnij ciepłym słowem. Będzie pięknym dodatkiem do prezentu na każdą okazję lub bez okazji ;) Podobnie jest w przypadku zaproszeń i winietek np. na ślub. Własnoręcznie wykonane na pewno znajdą uznanie wśród gości, a proces tworzenia z pewnością sprawi Ci mnóstwo radości. Dodatkowo każdy element papeterii będzie niepowtarzalny i wyjątkowy.

Prasowane kwiaty na tort

Nie tylko w rękodziele - prasowane kwiaty co raz częściej spotkamy w pracowniach cukierniczych. W ten sposób zasuszone kwiaty umieszczone na kremie ("tynku") tworzą przepiękną kwiatową łąkę, która w ostatni sezonie jest niezwykle popularna na tortach okolicznościowych. Pamiętaj, że zestawy kwiaty prasowane nie są przeznaczone do spożycia, pełnią rolę jedynie dekoracyjną na wypieku. Jeśli chcesz skorzystać tylko z jadalnych roślin użyj np. bratków, chabrów, fiołków, fuksji, stokrotki. 

Prasowane kwiaty w sklepie z suszonymi kwiatami Secca

W ofercie Secca dostępne są mieszane zestawy kwiatów prasowanych. W ich składzie znajduje się ok. 50 pojedynczych elementów, rośliny w zestawach dobierane są losowo na podstawie aktualnie dostępnych, sezonowych kwiatów. Najczęściej znajdziesz w nich paprocie, bratki, maki, stokrotki, hortensje. Kwiaty są starannie zbierane z pól i łąk, następnie profesjonalnie suszone, aby jak najlepiej zachowały kształt i kolor.

 
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl