Filtry
Cena
  • od
    do

Praska do suszenia kwiatów


Praska do kwiatów, czyli pomocne narzędzie do suszenia kwiatów na płasko, które możesz wykorzystać w rękodziele, na torcie, zabawach edukacyjnych.

Prasa do suszenia kwiatów

Kwiaty prasowane to wspaniała ozdoba, którą można wykorzystać w różnych projektach rękodzielniczych i dekoracyjnych. Można je umieścić na kartkach okolicznościowych i zaproszeniach, aby nadać im osobisty i elegancki wygląd, lub umieścić w ramkach tworząc piękne i unikatowe obrazy do dekoracji ścian. Innym pomysłem jest wykorzystanie kwiatów prasowanych na torcie tworząc na nim kwietną łąkę. Mogą być także zamienione w ozdoby biżuteryjne, takie jak naszyjniki czy bransoletki, poprzez zatapianie roślin w żywicy. Udekorowanie stron dzienników, notesów lub albumów pamiątkowych kwiatami prasowanymi również nadaje im wyjątkowy wygląd i osobisty charakter.

Jak korzystać z praski do kwiatów?

Suszenie kwiatów na płasko jest metodą wymagającą zaangażowania, cierpliwości i odpowiedniej techniki. Nie zrażaj się jeśli za pierwszy razem kwiaty nie będą idealnie wysuszone i płaskie - musisz być świadom, że rośliny są delikatnym materiałem, wymagają poznania zanim ich przekrój po wysuszeniu będzie idealny. Z najważniejszych zasad należy pamiętać, aby zbierać suche trawy, zboża i kwiaty w dni bezdeszczowa, najlepiej po południu, aby nie było na nich porannej rosy. Nie zrywaj kwiatów w pełnym rozkwicie, z uwagi na to, że dojrzewają jeszcze kilka dni po ścięciu. Rośliny ułóż na płasko między tekturowymi przekładkami. Na końcu dokręć okładkę ze sklejki za pomocą śrub. Co kilka dni zaglądaj do kwiatów, sprawdzaj czy proces przebiega prawidłowo. Pamiętaj, że czas suszenia zależy od wielkości roślin, średnio trwa 14 dni.

Zielnik - roślinny przewodnik

Zielnik to zbiór suszonych i zabezpieczonych roślin lub ich części, zazwyczaj zamieszczonych na kartkach z odpowiednimi opisami. Jest to rodzaj kolekcji roślin, która służy celom edukacyjnym, badawczym, naukowym lub rekreacyjnym. Przygotowanie zielnika to fascynujący proces, który pozwala na zgłębienie wiedzy na temat roślin, ich cech, właściwości i środowiska naturalnego, w którym występują. Praska do kwiatów, będzie niezwykle pomocna przy jego tworzeniu. 

 

Wersje językowe
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl