Suszone kwiaty Ostróżka


Ostróżka jest cenioną rośliną z uwagi na walory estetyczne. Najczęściej spotkamy ją w przydomowych ogrodach w roli rośliny ozdobnej. Ta efektowanie kwitnąca bylina w kształcie ostrogi (czemu zawdzięcza nazwę) cieszy nasze oko od początku lata do wczesnej jesieni. Jeden z najpopularniejszych ślubnych kwiatów w wersji suszonej rewelacyjnie nadaje się do bukietów i naturalnych dekoracji.

Ostróżka ogrodowa

Ostróżka ogrodowa (Delphinium) jest byliną z rodziny jaskrowatych. Pochodzi z Azji, lecz z łatwością rozprzestrzeniła się na terenie Azji i Europy, gdzie zyskała ogromną popularność. Określana jest mianem jednej z najpiękniejszych bylin jakie możemy znaleźć w ogrodzie. W ostatnich latach z przytupem wróciła na salony i podbija pracownie florystyczne, które chętnie tworzą bukiety i aranżacje (szczególnie ślubne) z jej wykorzystaniem. Suszona ostróżka jest trwała i zachowuje swój kolor po zasuszeniu. Przepięknie komponuje się z innymi gatunkami suszonych roślin, tworząc niepowtarzalne suche bukiety do wazonu.

Jak wygląda ostróżka?

Strojne kwiatostany ostróżki składają się z pięciopłatkowych kwiatów zebranych w obfite grona. Sam kwiatostan potrafi osiągnąć 1m, a roślina w całości nawet 2 m Nazwa ostróżka pochodzi od górnych kwiatów, które swoim kształtem przypominają ostrogę. Na sztywnych pędach osadzone są licznie dłoniasto-pierzaste liście. Ostróżka zazwyczaj występuje w niebieskim kolorze, jednak ze względu na różnorodność odmian spotkamy ją także w bieli, różu, fiolecie. Jest dobrym materiałem do suszonych bukietów, kwiatostany po wysuszeniu nie tracą koloru. Zaleca się suszenie ostróżki metodą zielarską, czyli zawieszenie bukietu kwiatostanem do dołu.

Ostróżka występowanie i uprawa

Ostróżka rdzennie pochodzi z Afryki. Nie najprostsze warunki do których się przystosowała, sprawiły, że z łatwością delphinium zadomowiło się w Azji i Europie. Porasta pola, nieużytki, łąki. Dziko rosnącą ostróżkę spotkamy w Polsce na terenach górskich. Zdecydowanie częściej pełni rolę rośliny ozdobnej w przydomowych ogrodach. Jej obfite, niebieskie (i nie tylko) kwiatostany przepięknie zdobią bylinowe rabaty i wprawiając w zachwyt odwiedzających. Delphinium nie jest wymagające w uprawie. Ostróżka preferuje ciepłe, słoneczne stanowisko - brak słońca sprawia, że roślina słabo kwitnie i jest nad wyraz wyrośnięta. Gleba powinna być zasadowa, próchnicza, przepuszczalna. Bylina dobrze radzi sobie przy krótkotrwałych suszach, gdy konieczne jest jej podlanie pamiętaj, aby unikać moczenia liści i kwiatów. Po pierwszym kwitnieniu wskazane jest przycięcie przekwitłych kwiatostanów 10cm na ziemią, aby drugi raz w ciągu lata zakwitła. Kolejne przycięcie wykonujemy przed zimą tuż przy ziemi. Ostróżka ogrodowa jest odporna na mróz. Należy pamiętać, że niektóre części rośliny są trujące. jednym z naczelnych producentów delphinium w Europie są Włochy.

Z jakimi suszonymi roślinami komponować suszoną ostróżką?

Ostróżka jest ceniona za swoje walory estetyczne przez co pełni głównie rolę rośliny ozdobnej. W wiejskich, naturalistycznych, czy angielskich ogródkach szpalery niebieskiej byliny zdobią alejki i rabaty. Świetnie wyglądają w towarzystwie naparstnicy i liliowców. Delpinium jest świetnym materiałem do świeżych i suszonych bukietów. Często możemy je spotkać w bukietach ślubnych, aranżacja na baby shower lub kompozycjach okolicznościowych. Ostróżka zachowuje swój kolor po wysuszeniu, w suchych bukietach świetnie wygląda z dmuszkiem jajowaty, phalarisem, gliksją, czarnuszką. Spotkamy ją również w obrazach z suszonych kwiatów lub w kompozycjach pod kopułką. Suszona ostróżka jest dość delikatna, może lekko się osypywać. Pamiętaj, że wymienione suszki są tylko sugestią, nie bój się eksperymentować i łączyć najróżniejszych gatunków suszonych i żywych roślin.

Dlaczego warto wybrać ostróżkę z Secca?

  • Polska jakość - nasze delphinium pochodzi z polskich upraw, co zapewnia jej autentyczność i najwyższą jakość.
  • Uniwersalność - suszona ostróżka doskonale komponuje się z innymi suszonymi roślinami, tworząc niepowtarzalne kompozycje dekoracyjne.
  • Naturalne piękno - suszony bukiet w wazonie wprowadzi do każdego wnętrza odrobinę natury i uroku oraz będą świetnym naturalnym materiałem do tworzenia rękodzieła

W ofercie Secca znajdziecie pęczki suszonej ostróżki w kolorze: białym, niebieski, różowym. Bukiety mają ok. 80g, długość 60cm. Staramy się, aby jak najwięcej suszonych kwiatów w sklepie pochodziło z polskich uprawi. Suszona ostróżka jest uprawiana przez zaprzyjaźnione ogrodnictwo z województwa Mazowieckiego. Działamy lokalnie, wspieramy lokalnie! Jeśli posiadasz działalność pamiętaj, że możesz skorzystać z hurtowni suszonych kwiatów Secca B2B, gdzie znajdziesz specjalny cennik dla firm oraz system rabatowy.

 
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl