Filtry
Cena
  • od
    do

Suszone kwiaty Krwawnik


Suszony krwawnik, a dokładniej krwawnik wiązówkowaty (Achillea filipendulina) to popularna w Polsce roślina ogrodowa ceniona za swoje walory estetyczne. Z natury posiada żółte kwiaty, a cały kwiatostan przyjmuje charakterystyczną płaską formę. 

Suszony krwawnik wiązówkowaty

Krwawnik wiązówkowaty to gatunek rośliny wieloletniej (bylina), która należy do rodziny astrowaty. Jej naturalne środowisko to wyżyna irańska i Kaukaz. W Europie przyjęła się jako roślina dekoracyjna w ogrodach i na rabatach. Od niedawna podpija również pracownie florystyczne. Z uwagi na swoją intensywną, żółtą barwę jest chętnie dodawany do suszonych bukietów kwiatów i wianków, jako element ożywiający kompozycję. Szczególnie chętnie wybierany jest w okresie letnim i jesiennym z uwagi na kolor. Zimą najczęściej sięga się po barwiony krwawnik czerwony lub jego ciemnozieloną wersja. Z racji sporego kwiatostanu suszona roślina będzie również świetnie wyglądać solo w szklanym wazonie.

Jak wygląda krwawnik?

Krwawnik wiązówkowaty jest dość wysoką byliną - osiąga od 80cm do 150cm. Posiada długą, sztywną łodygę, która stabilnie trzyma żółty kwiatostan przez co roślina nie pokłada się i nie wymaga palikowania. Jest to jeden z jej atutów, dzięki któremu jest chętnie wybierana do suszonych bukietów. Na łodydze w niewielkiej ilości rozmieszczone są pierzastodzielne i podłużne liście. Główna część, czyli kwiaty to licznie żółte koszyczki, które są zebrane w baldachogrona. Krwawnik wiązówkowaty kwitnie od lipca do sierpnia. Krwawnik jest rośliną nektarodajną, przyjazną pszczołom. Roślina wydziela charakterystyczną miodową woń, która wyczuwalna jest przed suszeniem kwiatów.  

Krwawnik uprawa, właściwości i zastosowanie

Krwawnik wiązówkowaty jest bardzo prosty w uprawie i poradzi sobie w niekorzystnych warunkach takich jak mróz czy susza. Roślina preferuje żyzne, przepuszczalne, piaszczysto-gliniaste podłoże, ale dobrze rośnie również w mniej szlachetnych glebach. W ogrodzie będzie świetnie wyglądać w towarzystwie jeżówki, zatrwianu lub przegorzanu. Jest dość ekspansywny - niekontrolowany może łatwo rozsiać się w ogrodzie. 
Prócz walorów estetycznych krwawnika wiązówkowatego jego kuzyn krwawnik pospolity jest cenioną rośliną leczniczą. Łacińska nazwa Achillea pochodzi ze starożytnych wierzeń, gdzie twierdzono, że grecki wojownik Achilles leczył tym ziołem rany. Polska nazwa krwawnik nawiązuje do zastosowania tej rośliny przy tamowaniu krwawienia. W tym celu używany był w ziołolecznictwie od wieków, szczególnie w okresie wojny. Skąd taka moc w tej niepozornej roślinie? Magnez, cynk, kwas salicylowy - to one sprawiają, że krwawnik ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Do dziś jest popularną zielarską rośliną wykorzystywaną przy licznych dolegliwościach. 

Z jakimi suszonymi roślinami komponować krwawnik?

Sztywna łodyga i duże, żółte kwiaty sprawiają, że krwawnik jest idealnym surowcem do suchych bukietów i kompozycji. Żółty kwiatostan świetnie kontrastuje z pozostałymi roślinami w wazonie. W okresie letnim jego suszone kwiaty wykorzystywane są przy wieńcach dożynkowych wraz z suszonym zboże. Czerwony krwawnik to świetny pomysł na komponent do naturalnym świątecznych dekoracji. Doskonale zgra się z ostem, ruskusem bielonym, białym acroclinium i będzie ciekawym, nieszablonowym dodatkiem do zimowej kompozycji z suszonych kwiatów. Pamiętaj, że wymienione suszki są tylko sugestią, nie bój się eksperymentować i łączyć najróżniejszych gatunków suszonych i żywych roślin.

Dlaczego warto wybrać suszony krwawnik z Secca?

  • Jakość - suszony krwawnik pochodzi z polskich, sprawdzonych upraw, co zapewnia mu najwyższą jakość.
  • Uniwersalność - krwawnik doskonale komponują się z innymi suszonymi roślinami, tworząc niepowtarzalne kompozycje dekoracyjne.
  • Naturalne piękno - suszony krwawnik wprowadzi do każdego wnętrza odrobinę natury i uroku oraz będą świetnym naturalnym materiałem do tworzenia rękodzieła jak wianki, stroiki
Suszony krwawnik w ofercie Secca dostępnym jest w kilku kolorach - krwawnik naturalny (żółte kwiaty), krwawnik czerwony oraz krwawnik zielonyPęczki mają ok. 80g, a długość rośliny ok. 50cm. Krwawnik z naszej oferty pochodzi z polskiej uprawy. Zachęcamy do eksperymentowania z jego suszonymi kwiatami, wydaje nam się, że wciąż jest to niedoceniona roślina we florystyce i rękodziele. Jeśli brak Wam pomysłu na kompozycję do wnętrz lub pracowni florystycznej z wykorzystaniem krwawnika wiązówkowatego znajdziecie go w naszych sielskich zestawie suszonych kwiatów do wazonu Natural i Spring w towarzystwie makówki i krokosza. Jeśli posiadasz działalność pamiętaj, że możesz skorzystać z hurtowni suszonych kwiatów Secca B2B, gdzie znajdziesz specjalny cennik dla firm oraz system rabatowy.
 
Waluty
do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl