Kolor
Cena
-
od
do
Suszona Setaria
Setaria lub inaczej Włośnica to trawa z rośliny wiechlinowatych o strzelistych łodygach i liściach zakończonych długimi kłosami. W Polsce spotyka się gatunki zarówno dzikie, jak i uprawne. W naturalnej zielonej odsłonie setaria, jak mało która suszona roślina, sprawia wrażenie świeżo zerwanej z pobliskiej łąki.
Setaria (włośnica)
Włośnica, czyli setaria nazywana potocznie lisimi ogonami to roślina z rodziny wiechlinowatych. Charakteryzuje się długimi, wąskimi liśćmi i kłosami kwiatowymi, które wyrastają na końcach łodyg. Jednakże, setaria może przyjmować różne formy w zależności od gatunku i odmiany. jest jedną z roślin, która idealnie nadaje się do suszenia, a następnie wykorzystania w suszkowych kompozycjach.
Setaria - wygląd i charakterystyka rośliny
Liście setarii są długie, wąskie i ostro zakończone. Wyrasta ze zbitych kęp w zależności od odmiany nawet do 140cm. Jej najbardziej charakterystyczną częścią są zwisające, puszyste wiechy, dzięki którym zawdzięcza swoją nazwę - lisi ogon. Kwiaty mogą przybierać różne barwy w zależności od gatunku - żółty, brązowy, zielony, a nawet czerwony. Po kwitnieniu, setaria wytwarza nasiona, które znajdują się w małych, kulistych strukturach. Te owoce mogą mieć różne kolory i tekstury, zazwyczaj są lekko owłosione.
Setaria - występowania i uprawa
Pochodzenie setarii jest związane głównie z obszarami Azji Południowo-Wschodniej, Afryki oraz Ameryki Południowej. Rośliny te pierwotnie rosną w różnorodnych siedliskach, od lasów po otwarte przestrzenie, gdzie znaleźć można odpowiednie warunki do ich wzrostu. Setaria jest szeroko rozprzestrzeniona na całym świecie.
Setaria, zwłaszcza niektóre gatunki, jest uprawiana jako roślina pastewna w niektórych regionach. Uprawa setarii jest stosunkowo łatwa, ponieważ jest to roślina odporna na suszę i łatwo dostosowuje się do różnych warunków glebowych. Roślina ta jest szybko rosnąca i może stanowić cenny pokarm dla bydła i innych zwierząt hodowlanych .Aby uprawić setarię, należy zapewnić jej dostęp do pełnego nasłonecznienia oraz gleby o odpowiedniej wilgotności. Setaria może być wysiewana na wiosnę lub jesienią, w zależności od warunków klimatycznych. Po wysiewie, należy regularnie podlewać rośliny i zapewnić im odpowiednią ochronę przed chwastami i szkodnikami.
Setaria - metody wykorzystania, powszechne i te mniej znane
Setaria może być wykorzystywana na różne sposoby, zarówno w kontekście dekoracyjnym, jak i użytkowym. Suszone kłosy włośnicy są pięknymi elementami dekoracyjnymi, które można wykorzystać do tworzenia bukietów, wianków, dekoracji stołowych czy girland. Ich delikatna struktura i naturalny wygląd dodają uroku i elegancji każdemu aranżacji. W przypadku niektórych gatunków, setaria może być wykorzystywana jako pasza dla zwierząt hodowlanych, takich jak bydło, kozy czy owce. Roślina ta może stanowić cenny dodatek do diety zwierząt, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy jest obfita. W niektórych regionach setaria jest wykorzystywana do tworzenia naturalnych ogrodzeń lub żywopłotów. Jej gęsta, trawiasta struktura sprawia, że doskonale nadaje się do tego celu, zapewniając prywatność i estetyczny wygląd.
Dlaczego warto wybrać suszoną setarię z Secca?
- Jakość - nasze suszone trawy pochodzą ze sprawdzonych polskich upraw, co zapewnia im autentyczność i najwyższą jakość.
- Uniwersalność - suszone trawy doskonale komponuje się z innymi suszonymi roślinami, tworząc niepowtarzalne kompozycje dekoracyjne.
- Naturalne piękno - setaria wprowadzi do każdego wnętrza odrobinę natury i uroku oraz będą świetnym naturalnym materiałem do tworzenia rękodzieła jak wianki, stroiki
Suszona setaria jest dostępny w pęczkach 100 g o długości 50-60 cm, na który składa się ok. 30 wiechów. Prócz setarii naturalnej w ofercie znajdziecie także inne kolor różowy oraz fioletowy. Włośnica pochodzi z polskiej uprawy. Jeśli posiadasz działalność pamiętaj, że możesz skorzystać z hurtowni suszonych kwiatów Secca B2B, gdzie znajdziesz specjalny cennik dla firm oraz system rabatowy.